"Grusht shteti", Babaramo: Kontrollorët duruan shumë për një vit të tërë

"Open", emisioni kryesor politik në Top Channel në sezonin e dytë. Arena e debateve televizive për çështjet më të rëndësishme të politikës dhe aktualitetit, intervistat me përfaqësuesit kryesor të shtetit dhe jo vetëm dhe trajtimin e çdo cështjeje tjetër sensitive për shoqërinë tonë. Çdo ngjarje e madhe politike, por edhe problematikat e aktualitetit apo tematikat e rëndësishme sociale marrin vëmendjen maksimale nga stafi "Open" për tu përcjellë më pas tek publiku në mënyrën më profesionale të mundshme.
Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/
Subscribe to "Top Channel" on GRlifes Channel for NEWS and TV
Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK
For more content from click HERE: www.top-channel.tv
Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs
Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U
Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH
#Open#TopChannel

Σχόλια

 1. Era Vlore

  Era VloreΠριν 7 ημέρες

  O te q... r .. o legen po te tjeret qe jan 400 lek o te pa fytyr qe lepini kocka sa majtas e djathtas po te kishe ndonje te semur,edi qe do me birbilosje ashtu o sahan lepirsa , ju jeni me te keqinj se politikanet te paret ju pastaj politika tju q...r... y flliqesira

 2. Moijsi Guri

  Moijsi GuriΠριν 8 ημέρες

  Gjatë votimeve fhe shteti që je në gjëndje lufte nuk të pengon se është njerzorja ,jo bëhet grevë gjatë votimeve se quheni anti kombëtarë e anti kombë,mbaroinë votimet bëi grevë grevë sa herë të duashëë

 3. Moijsi Guri

  Moijsi GuriΠριν 8 ημέρες

  Gjatë votimeve fhe shteti që je në gjëndje lufte nuk të pengon se është njerzorja ,jo bëhet grevë gjatë votimeve se quheni anti kombëtarë e anti kombë,mbaroinë votimet bëi grevë grevë sa herë të duashëë

 4. Liliana Saliasi

  Liliana SaliasiΠριν 9 ημέρες

  Legenat e lsi

 5. Liliana Saliasi

  Liliana SaliasiΠριν 9 ημέρες

  E njejta gjuhe qe fisnin kur vajti presidenti ne zyrat e frd dhe i jepnin te drejte

 6. Na morrën nga bankat e shkollës

  Na morrën nga bankat e shkollësΠριν 9 ημέρες

  Ata njerez paguhen per sherbimin e tyre. Injorantet e tjere qe mbarrin 300 mij leke te vjetra rroge dhe kenaqen, le te vdesin ne llumin qe investuan. Ne duhet te jemi pal e cdo organizimi protestor kunder qeverive tona te korruptuara dhe jo te bejme xhelozin se komshiu merr dy leke me shume ose me pak. Thjesht ju jeni me te paafte te merrni aq leke sa marrin ata. Kaq. Fajin e ka shteti.

 7. Admir Osmani

  Admir OsmaniΠριν 5 ημέρες

  @Na morrën nga bankat e shkollës ekonomia nuk ka emocione prandaj po te them qe duhet ti shohim gjerat nga nje prizem tjeter dhe te flasim per disa realitete qe jane vendimtare per ekonomite e disa vendeve te caktuara ne Finland nje nder profesionet me te paguara eshte ai i mesuesit dhe kjo eshte perkthyer ne nje sistem perfekt shkollor ku shkollat finlandeze jane me te mira ne bote ne Gjermani profesioni me i kerkuar eshte ai i mjekesise dhe infermierise kerkohen specialist edhe nga ballkani dhe kjo perkthehet ne nje hapesire te madhe te fuqishme financiare per ate shtet ose sektori i inxhinierise automobile apo asaj kimike por kjo sdo te thote qe profesionet e tjera jane lene pas dore sigurisht pagat jane shume te larta por perqendrimi kryesor eshte ne keto ndarje te ekonomise nje monopoli e prodhimit dhe shitjes se automjeteve me cilesi shume te larte ne te gjithe Europen dhe me gjere

 8. Admir Osmani

  Admir OsmaniΠριν 5 ημέρες

  @Na morrën nga bankat e shkollës sado qe teknologjia te zhvillohet njeriu do semuret cdo kush do hyj dhe do dal njehere nga dera e spitalit dhe nese nje programues ose kontrollor merret me njeriun ne menyre te terthorte mesuesit mjeket policit merren me njeriun drejtperdrejt e ekazminojne ate merren me psikologjine dhe trurin e njeriut tani imagjino sikur doktor ti japi nje koker barri gabim pacientit te tij dhe ja rrezikon madje jeten ata mund te marrin edhe 6000 apo 7000 ti the qe programues nuk ka shume dhe jo se nuk ka shume se nuk dine por eshte nje profesion i rri qe ka gjete hove vetem dekadat e fundit ne gjithe boten brenda disa vitesh do shohesh me qindra e mijra programues rreth shqiperise polici i cili duhet te merret me kriminelin cdo moment te jetes se tij e mbyll se mbyll muajin ne fund pra e kuptoni cfare po thoni ai ve shpirtin e tij jeten e tij ne rrezik ne cdo kohe per cfare per 1/4 e rroges se nje kontrollori qe punon vetem 17 dite pra nje polic ka 3 fish detyra ne krahasim me nje kontrollor pergatitja e njohurive mbi ligjin rendin dhe qetesine e dyta pergatitja fizike dhe ajo psikologjike dhe e treta pergatitja si te ndeshen me vdekjen sy per sy pra e kupton cfare thoni ligjet rreth sigurise dhe rendit nderrohen pothuajse cdo dite dhe e kuptoni qe nese ai police nuk i din keto ai mund te denoj nje qytetar padrejte madje mund te akuzohet si shkelesh i ligjit une sjam xheloz dhe me pelqen qe te gjithe te paguhen ne baze te kontributeve dhe sa japin per shtetin dhe shoqerine dhe per mendimin tim personal askush nuk mund te krahasohet me mesuesit qe duhen te jene ne maje fare per nga shkalla e rendesise i rrespektoj te gjitha profesionet si ato tradicionale si ato te fundit dhe si ato professionale e ato te pergjithshme por celesi i gjithekesaj jane mesuesit

 9. Na morrën nga bankat e shkollës

  Na morrën nga bankat e shkollësΠριν 5 ημέρες

  @Admir Osmani Puna e kontrollit ajror eshte nder punet me te veshtira ne bote. Jo shume njerez mund ta bejne. Po normal o Admir, ti e ke mendjen, une fitoj kaq, po ky pse aq. Ndonjehere eshte me te provuar. Ajo qe i behet doktorve ne Shqiperi dhe mesuesve eshte krim. Jo vetem atyre por kujdo. Por mos e vrit mendjen o Admir, se shumica e nxjerin rrogen e tyre 2-3 fish. Dhe gjithe biseda nuk eshte te cfare je ti ne gjendje te besh, puna eshte, cfare je ne gjendje ti te besh qe s'e ben kush tjeter. Aty fitohet leku. Nese ke 1000 mjek dhe 1 programues, normal programuesi do paguhet me shume. Se ate kerkon tregu. Po ti mund te thuash qe po te semuret ky programuesi kush do e sheroj dhe me rregull 3-shi nxjer qe doktori ka me shume rendesi, por nuk funksionon keshtu ekonomia. Ekonomia nuk ka emocione. Kaq.

 10. Admir Osmani

  Admir OsmaniΠριν 7 ημέρες

  doktoret jane te paafte mesuesit te paafte me nje fjale te gjithe jane te paafte vetem keto supermenet e rinasit qenkerkan gjeni mbi rruzullun tokesor sbehet fjale per 2 lek me shume ose me pak po keta te lan dhe te vdesesh se nuk mund te shkojne ne dubai cdo 3 muaj tani po tani do shkojne cdo 6 muaj

 11. Smartstoreweb Smartstoreweb

  Smartstoreweb SmartstorewebΠριν 9 ημέρες

  sugjeroj te pushaktojm te gjith 65 kontrolloret diversant qe tradhetuan kombin sot!!! qe pafytyrysisht kerkojn te drejta e tyre themeltare!!!!Rrofte Partia Edvin !!!!

 12. Albin Kurti

  Albin KurtiΠριν 9 ημέρες

  Sa leke moret ne kohene pandemis, se ne Kosov i moren rrogat e plota plus ndihmen e kovidit...apo ju kan futur rakun sju kan dhen asnje kacidhe.

 13. Albin Kurti

  Albin KurtiΠριν 9 ημέρες

  @Jam Kush Jam e ca kuptimi ka kjo qe sa po the, ai kryeminister esht dhe po kryen detyren, muhabet kot

 14. Jam Kush Jam

  Jam Kush JamΠριν 9 ημέρες

  Po Mr. Bini ka harru te thote qe s’paguan nga buxheti i shtetit or tunxh✌🏼✌🏼✌🏼

 15. G KLASS

  G KLASSΠριν 9 ημέρες

  Babaramo populist!

 16. Memi Mem

  Memi MemΠριν 9 ημέρες

  Korrupsioni esht i tilli sa cenon edhe sigurine kombetare. Ato vende i kane nga baballaret e kombit dhe studimet nga taksat

 17. Komenti Komenti

  Komenti KomentiΠριν 9 ημέρες

  njesoj si pastrusit e pallarit evropian bruksel bon grev se mernin 5000 ero po pushun se te tjeret shkonin me 1000

 18. Ganimete Gashi

  Ganimete GashiΠριν 9 ημέρες

  Lwwp3l

 19. ilirjan naçi

  ilirjan naçiΠριν 9 ημέρες

  O babakoqe I ti qenke i pjerdh nga trut Po si lihet mor i trashë vendi i punës për kontrollin ajror ashtu menjëher ? Greva lajmërohet gjithmon disa dit me para. juve as analista s'jeni e asgje ,përveçse gomerë e shpellar që çdo gjë që ndodh do e politizoni

 20. olgert

  olgertΠριν 9 ημέρες

  Ja dhe evgjiti i IM.. te qifte kina familjen

 21. Rama Ik

  Rama IkΠριν 9 ημέρες

  Po Rama 180.0000000000 Euro ja fali Bechetit!! Pirdh Pirdh

 22. L.k

  L.kΠριν 9 ημέρες

  Situate pandemie dhebketa duan te justifikojn bllokimin e aeroportit te vetem se 65 veta duan leke me shume???

 23. jovetic 10

  jovetic 10Πριν 9 ημέρες

  Babaramo b.....q....

 24. raa raa

  raa raaΠριν 9 ημέρες

  Po sot u kujtuan ne kohen pandemise te bejne greve, ato nuk e kane rrogen te vogel qe sju del me hanger femijet e tyre,,,

 25. toti al

  toti alΠριν 9 ημέρες

  @Rama Ik eshte e drejta e tyre te lene vendin e punes dhe te vene jeten e njerzve ne rezik!!! O shoku nuk po bejne spageti bolognese ne restorant dhe vk, po kan nje pune me rensi!!!

 26. Rama Ik

  Rama IkΠριν 9 ημέρες

  Eshte e Drrejt Legjitime o Rryp!!

 27. Nikolas Papadopoulos

  Nikolas PapadopoulosΠριν 9 ημέρες

  Kete Babaramon pse e ftoni ky eshte nje cop idjot